TOKHI & GROOVE ARMY

Tokhi se hudbě aktivně věnuje už od dětství. Působí jako perkusionista (hráč na bicí nástroje) v řadě hudebních projektů. Má za sebou řadu úspěchů na české i mezinárodní scéně. Jako perkusista a hráč na etnické bicí nástroje spolupracoval s mnoha umělci z celého světa, namátkou:
Karel Gott, Pavel Šporcl, Laura a její tygři, Emil Viklický, Shahab Tolouie, Feng Yun Song, UDG, Imodium, Marek Ztracený, Zakázaný Ovoce, Voxel, Mário Bihári a mnoho dalších...

Jednou z hlavních Tokhiho aktivit jsou hudební workshopy, semináře a DrumCircles, kde jako lektor vede i nebubeníky k jednomu cíli a společnému zážitku. Tato metoda je velmi využívaná ve školách a korporátech, nadnárodních firmách - jako moderní forma teambuildingu.
Tokhi byl i oficiálním facilitátorem na bubenickém festivalu firmy Meinl, roku 2015.

Momentálně se intenzivně věnuje svému bubenickému orchestru Groove Army, který do Mýta přiveze sebou Emotikona smile

S touto formací vystupuje prakticky denně jak v ČR, tak dalších státech. Groove Army byla např. jediným oficiálním doprovodným programem Mistrovství Světa v Hokeji v Praze, je patnerem české fotbalové reprezentace a má za sebou nespočet dalších významných úspěchů.

S kapelami procestoval l velkou část Evropy, navštívil New York v USA, v rámci výstavy EXPO 2010 vystoupil v Číně a odjel turné v Indii. Koncertoval ve vyprodaných halách i na evropských stadionech. Je vyhledávaným studiovým hráčem a uznávaným muzikantem na české i zahraniční scéně.

Tokhi také působí jako firemní a sponzorovaný hráč výrobců hudebních nástrojů Meinl, Finhol, Kytary.cz, Flix, Cympad, Korg a Boomwhackers. Firma Balbex (výrobce bubenických paliček) vyrábí speciální paličky podle jeho návrhu s podpisem, tzv. Artist Signature Series – prodávají se po celé Evropě). Tokhi také vyrábí vlastní signované nástroje a oblečení ve spolupráci se švédskou, portugalskou a polskou firmou.

Mezi Tokhiho učitele patří mistři oboru z USA, Itálie, Afriky, Dánska nebo Německa.

Holger Mertin (Kolín nad Rýnem) – body percussion, improvizace
Janos Crecelius (Berlin) – rytmy západní Afriky, djembe a basové bubny
Aldo Ferrara (Řím) – afro-kubánské nástroj (congas, bongo, timbales, maracas)
Hearn Gadbois (New York) – nástroje blízkého východu a severní Afriky (darbuka, dombek)
Assaf Seewi (Londýn) – konzultace
Arthur Hull – zakladatel moderní formy DrumCircle, světově proslulý perkusionista a facilitátor

Je také autorem hudebních testů na perkuse a různé bicí nástroje pro odborný časopis určený muzikantům a hudební veřejnosti (Muzikus).

Vedl semináře v Německu a USA o rytmu a historii bicích nástrojů. Hrál na lekcích flamenca v tanečních studiích Naboso a Peňa Flamenca. Patří mezi uznávané hudebníky přes flamencové rytmy a nástroj zvaný cajon.

S různými projekty byl na všech důležitých místech v ČR – Pražský Hrad, Žofín, Sál velké Lucerny, O2 Arena, Státní Opera v Praze …

www.tokhi.cz
www.groovearmy.cz

www.facebook.com/tokhinho.fan
www.facebook.com/TokhiGrooveArmy

Média


  • mklub typo lg

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo