IVO BATOUŠEK

Narodil se v roce 1972 v Rýmařově. V současné době působí jako bubeník, učitel a muzikoterapeut v Olomouci. Věnuje se hře na bicí soupravu, djembe, tradiční Japonský buben TAIKO (v roce 2015 zahájil studium v Japonsku) a relaxační hudební nástroje a perkuse – shamanic drum, handpan a Irská flétna. Je firemním hráčem PAISTE.

Klidná síla. Tak popisují kolegové hudebníci tohoto výjimečného, charismatického bubeníka, který se bubnování věnuje od svých 10-ti let. Jeho hudební styl, vnímání hudby a tvorbu od začátku ovlivňovalo mnoho hudebních směrů a osobních prožitků. To je původem jeho velké všestrannosti a schopnosti vplout do hudebních stylů bez sebemenšího zaváhání s nadhledem. Zcela přirozeně, tak můžete v jednu chvíli vidět a prožít jeho strhující techniku s až barbarskou razancí u JUMPING DRUMS či MOTORBANDU a vzápětí si vychutnat jemnost a nejtišší melodie při relaxačním bubnování s prvky muzikoterapie na šamanský bubínek a „vesmírný“ nástroj Handpan. (16 let charitativních workshopů a terapeutických setkání se sociálně či zdravotně znevýhodněnými lidmi). Bez nadsázky lze říci, že tento bubeník stojí i díky svému programu výchovně vzdělávacích koncertů a workshopů pro ZŠ, SŠ a Gymnázia u zrodu celé generace bubeníků, které svým uměním inspiroval k zasednutí za bicí soupravu nebo djembe. Za 18 let od spuštění programu workshopů a koncertů pro školy, jej vidělo či absolvovalo více jak 250.000 dětí.

Zvuky jeho bubnů najdete například na:
*JUMPING DRUMS – 8 CD a DVD.
*HRADIŠŤAN Jiřího Pavlici – filharmonické CD Chvění .
* HAPPY TO MEET- folkrock inspirovaný Keltskou hudbou.
* DRUM AND WALK- fitness music pro H.E.A.T. program.
* PODOLANKA- dechová kapela.
* DOUDA BAND – folková skupina.
* MOTORBAND – Heavy Metal ( aktuální CD „V“)

V programu speciálně připraveném pro Bubenický festival ve Vysokém Mýtě, představí Ivo Batoušek, spolu se svými hosty, všechny zmíněné bicí nástroje a perkuse ve strhující bubenické show. V průběhu vystoupení seznámí posluchače i se svou metodikou výuky hry, díky které získá každý začátečník možnost naučit se v krátkém čase základům hry na všechny předvedené bicí nástroje bez znalosti not ( díky metodice pak noty snáze pochopí) a pokročilí získají nekonečné možnosti, jak své umění rozvíjet.


  • mklub typo lg

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo