Klauda Kryšpín

Prvním hudebním nástrojem Klaudy byla flétna. Za krátkou dobu ji ale vyměnil za paličky v ruce. Začátkem osmdesátých let kdy slyšel koncert Pražského Výběru se tato skupina a zejména bubeník Jiří Hrubeš stal jeho hudebním vzorem.
V roce 1983 poté co komunistický režim zakázal Pražský Výběr, Klauda se svým bratrem Richardem formují svoji první skupinu Ropotamo. Jeden z koncertů navštěvuje Michael Kocáb a Klaudův talent ho oslovil natolik, že ho zve do studia

kde se natáčí hudba k filmu Hledám dům holubí.

Klauda se tak ve svých 18cti letech stává v r. 1986 bubeníkem znovuzrozeného Pražského Výběru. V letech 1985 až 1988 působil také ve sk. Stromboli. V r. 1988 emigruje do Austrálie. V Melbourne v červnu 1996 učinkuje jako jediný bubeník z východní Evropy na mezinárodním bubenickém festivalu The Ultimate Drummers day po boku D. Famulara, Mike Portnoye, V. Donatiho ad.

Zpět do Čech se Klauda vrací v r. 2003 za účelem znovuobnovení Pražského Výběru, ten se přejmenovává na Pražský Výběr 2 v r. 2006. V r. 2008 absolvoval se sk. Drumwave tour z něhož je i DVD Evening for the advanced a v letech 2009 až 2011 hrál ve skupině Aleše Brichty ABBand. Na jaře 2012 přichází do Motorbandu.

V současnosti Klauda působí ve sk. Pražský Výběr, Motorbandu a organizuje bubenické semináře po celé ČR.

Klaudius Kryšpín je firemním hráčem slavné značky Mapex drums, Anatolian cymbals a Balbex drum sticks.

Média


  • mklub typo lg

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo