DUŠAN ČERNÁK

Dušan Černák je bubeník s osobitým herním projevem působící na jazzové a alternativní hudební scéně. Za svou hudební kariéru vystřídal či je stále členem těchto formací: Eduardo Borsuci in Optima Forma, Quattro Formaggi, Limbo, Rene Trossman Blues Band, CCTV Allstars, Wunderbar Band, Hugo Čáves Orchestra, Yo Soy Indigo, Jaroslav Šimíček Quartet, Jan Steinsdorfer Trio, Tomáš Bouda & Co. a mnoho dalších.

Dušan také spolupracoval, ať už jednorázově či opakovaně, s významnými zahraničními hudebníky, jako jsou Tony Lakatosh, Oran Etkin, Sabir Mateen, Vitor Campos, Martha Gallaraga, Gilad Atzmon, Joel Frahm či Mark Aanderud.

Nejen díky multižánrovému hudebnímu působení, zkušenostem z pobytu v New Yorku nebo účasti na masterclasses u špičkových hráčů získal Dušan Černák množství ocenění, např. cenu nejlepšího instrumentalisty mezinárodní soutěže Czech Jazz Contest 2013.

Dušan se úspěšně věnuje také pedagogické činnosti a v neposlední řadě je firmním hráčem značek Istanbul Mehmet, GD Custom Drums a Kytary.cz.

Média

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo