TOKHI & GROOVE ARMY

Tokhi se hudbě aktivně věnuje už od dětství. Působí jako perkusionista (hráč na bicí nástroje) v řadě hudebních projektů. Má za sebou řadu úspěchů na české i mezinárodní scéně. Jako perkusista a hráč na etnické bicí nástroje spolupracoval s mnoha umělci z celého světa, namátkou:
Karel Gott, Pavel Šporcl, Laura a její tygři, Emil Viklický, Shahab Tolouie, Feng Yun Song, UDG, Imodium, Marek Ztracený, Zakázaný Ovoce, Voxel, Mário Bihári a mnoho dalších...

Jednou z hlavních Tokhiho aktivit jsou hudební workshopy, semináře a DrumCircles, kde jako lektor vede i nebubeníky k jednomu cíli a společnému zážitku. Tato metoda je velmi využívaná ve školách a korporátech, nadnárodních firmách - jako moderní forma teambuildingu.
Tokhi byl i oficiálním facilitátorem na bubenickém festivalu firmy Meinl, roku 2015.

Momentálně se intenzivně věnuje svému bubenickému orchestru Groove Army, který do Mýta přiveze sebou Emotikona smile

S touto formací vystupuje prakticky denně jak v ČR, tak dalších státech. Groove Army byla např. jediným oficiálním doprovodným programem Mistrovství Světa v Hokeji v Praze, je patnerem české fotbalové reprezentace a má za sebou nespočet dalších významných úspěchů.

S kapelami procestoval l velkou část Evropy, navštívil New York v USA, v rámci výstavy EXPO 2010 vystoupil v Číně a odjel turné v Indii. Koncertoval ve vyprodaných halách i na evropských stadionech. Je vyhledávaným studiovým hráčem a uznávaným muzikantem na české i zahraniční scéně.

Tokhi také působí jako firemní a sponzorovaný hráč výrobců hudebních nástrojů Meinl, Finhol, Kytary.cz, Flix, Cympad, Korg a Boomwhackers. Firma Balbex (výrobce bubenických paliček) vyrábí speciální paličky podle jeho návrhu s podpisem, tzv. Artist Signature Series – prodávají se po celé Evropě). Tokhi také vyrábí vlastní signované nástroje a oblečení ve spolupráci se švédskou, portugalskou a polskou firmou.

Mezi Tokhiho učitele patří mistři oboru z USA, Itálie, Afriky, Dánska nebo Německa.

Holger Mertin (Kolín nad Rýnem) – body percussion, improvizace
Janos Crecelius (Berlin) – rytmy západní Afriky, djembe a basové bubny
Aldo Ferrara (Řím) – afro-kubánské nástroj (congas, bongo, timbales, maracas)
Hearn Gadbois (New York) – nástroje blízkého východu a severní Afriky (darbuka, dombek)
Assaf Seewi (Londýn) – konzultace
Arthur Hull – zakladatel moderní formy DrumCircle, světově proslulý perkusionista a facilitátor

Je také autorem hudebních testů na perkuse a různé bicí nástroje pro odborný časopis určený muzikantům a hudební veřejnosti (Muzikus).

Vedl semináře v Německu a USA o rytmu a historii bicích nástrojů. Hrál na lekcích flamenca v tanečních studiích Naboso a Peňa Flamenca. Patří mezi uznávané hudebníky přes flamencové rytmy a nástroj zvaný cajon.

S různými projekty byl na všech důležitých místech v ČR – Pražský Hrad, Žofín, Sál velké Lucerny, O2 Arena, Státní Opera v Praze …

www.tokhi.cz
www.groovearmy.cz

www.facebook.com/tokhinho.fan
www.facebook.com/TokhiGrooveArmy

Média

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo