IVO BATOUŠEK

Narodil se v roce 1972 v Rýmařově. V současné době působí jako bubeník, učitel a muzikoterapeut v Olomouci. Věnuje se hře na bicí soupravu, djembe, tradiční Japonský buben TAIKO (v roce 2015 zahájil studium v Japonsku) a relaxační hudební nástroje a perkuse – shamanic drum, handpan a Irská flétna. Je firemním hráčem PAISTE.

Klidná síla. Tak popisují kolegové hudebníci tohoto výjimečného, charismatického bubeníka, který se bubnování věnuje od svých 10-ti let. Jeho hudební styl, vnímání hudby a tvorbu od začátku ovlivňovalo mnoho hudebních směrů a osobních prožitků. To je původem jeho velké všestrannosti a schopnosti vplout do hudebních stylů bez sebemenšího zaváhání s nadhledem. Zcela přirozeně, tak můžete v jednu chvíli vidět a prožít jeho strhující techniku s až barbarskou razancí u JUMPING DRUMS či MOTORBANDU a vzápětí si vychutnat jemnost a nejtišší melodie při relaxačním bubnování s prvky muzikoterapie na šamanský bubínek a „vesmírný“ nástroj Handpan. (16 let charitativních workshopů a terapeutických setkání se sociálně či zdravotně znevýhodněnými lidmi). Bez nadsázky lze říci, že tento bubeník stojí i díky svému programu výchovně vzdělávacích koncertů a workshopů pro ZŠ, SŠ a Gymnázia u zrodu celé generace bubeníků, které svým uměním inspiroval k zasednutí za bicí soupravu nebo djembe. Za 18 let od spuštění programu workshopů a koncertů pro školy, jej vidělo či absolvovalo více jak 250.000 dětí.

Zvuky jeho bubnů najdete například na:
*JUMPING DRUMS – 8 CD a DVD.
*HRADIŠŤAN Jiřího Pavlici – filharmonické CD Chvění .
* HAPPY TO MEET- folkrock inspirovaný Keltskou hudbou.
* DRUM AND WALK- fitness music pro H.E.A.T. program.
* PODOLANKA- dechová kapela.
* DOUDA BAND – folková skupina.
* MOTORBAND – Heavy Metal ( aktuální CD „V“)

V programu speciálně připraveném pro Bubenický festival ve Vysokém Mýtě, představí Ivo Batoušek, spolu se svými hosty, všechny zmíněné bicí nástroje a perkuse ve strhující bubenické show. V průběhu vystoupení seznámí posluchače i se svou metodikou výuky hry, díky které získá každý začátečník možnost naučit se v krátkém čase základům hry na všechny předvedené bicí nástroje bez znalosti not ( díky metodice pak noty snáze pochopí) a pokročilí získají nekonečné možnosti, jak své umění rozvíjet.

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo