PATRIK SAS

Patrik Sas se narodil v roce 1989 v Ostravě.Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě obor bicí. Prošel různými hudebními formacemi rozdílných žánrů od jazzu přes hraní v symfonickém orchestru až po heavy metal.

 

 

Studoval bicí v USA v New Yorku a Los Angeles. V New Yorku absolvoval kurzy bicích na světoznámé akademii hudby sídlící na Manhattanu Drummers Collective. Mezi jeho učitele na bicí se řadila absolutní světová špička v oboru jmenovitě Jojo Mayer(Nerve),Billy Ward (B.B.King,AceFrehley,Yoko Ono) a hlavně bubenická megastar Thomas Lang (ex. Robbie Williams, Spice Girls,Tina Turner aj.) u něhož absolvoval týdenní bubenické soustředění spolu s dalšími 30 bubeníky z celého světa v New Yorku a kde ho prohlásil jejím nejlepším účastníkem.
Poté byl samotným Thomasem Langem pozván k soukromým lekcím do Los Angeles kde se stal jeho osobním učitelem. Navštěvoval taktéž Los Angeles College aby se poté rozhodl vrátit se zpět do České republiky a pokračovat v hudebním směřování zde.


Je bubeníkem kapely Čechomor. I přes své mládí si již stihl zahrát s takovými veličinami naší hudební scény jakými jsou Karel Gott, Ewa Farna, Noid ,Olga Lounová, Miro Žbirka aj.
Za velký zážitek rovněž považuje hraní se Suzanne Vega a kytaristou Gerry Leonardem (David Bowie) na velkých koncertech v ČR mimo jiné i ČEZ ARENA v Ostravě.


Nedávno se stal celosvětovým firemním hráčem německé značky bicích Drum Craft. Na oficiálních stránkách drumcraft.com je uveden mezi tzv. worldwide artists a je tak po boku takových jmen jako Mike Terrana, Gergo Borlai, Danny Gottlieb ad.
Dále je pak endorserem paliček Balbex.

 

Sestava :

Drum Craft series 8 Acrylic
22 x 20 '' BD
10 x 8 '' TT
12 x 9 " TT
16 x 14 '' FT
18 x 16 '' FT

Snare drums:
14 x 6 ''
12 x 5 ''
10 x 6 ''

 

Činely: PAISTE
24 " Paiste Rude Mega Bell ride
14 " Paiste Rude hi-hat
18 " Paiste signature crash
20 " Paiste signature crash
22 " Paiste traditional china
8 " Paiste dark energy splash
10 " Paiste dark energy splash

 

Blány: Remo

 

Paličky: Balbex Patrik Sas signature

 

Promo video :

 

 

 

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo