PATRIK SAS

Patrik Sas se narodil v roce 1989 v Ostravě.Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě obor bicí. Prošel různými hudebními formacemi rozdílných žánrů od jazzu přes hraní v symfonickém orchestru až po heavy metal.

 

 

Studoval bicí v USA v New Yorku a Los Angeles. V New Yorku absolvoval kurzy bicích na světoznámé akademii hudby sídlící na Manhattanu Drummers Collective. Mezi jeho učitele na bicí se řadila absolutní světová špička v oboru jmenovitě Jojo Mayer(Nerve),Billy Ward (B.B.King,AceFrehley,Yoko Ono) a hlavně bubenická megastar Thomas Lang (ex. Robbie Williams, Spice Girls,Tina Turner aj.) u něhož absolvoval týdenní bubenické soustředění spolu s dalšími 30 bubeníky z celého světa v New Yorku a kde ho prohlásil jejím nejlepším účastníkem.
Poté byl samotným Thomasem Langem pozván k soukromým lekcím do Los Angeles kde se stal jeho osobním učitelem. Navštěvoval taktéž Los Angeles College aby se poté rozhodl vrátit se zpět do České republiky a pokračovat v hudebním směřování zde.


Je bubeníkem kapely Čechomor. I přes své mládí si již stihl zahrát s takovými veličinami naší hudební scény jakými jsou Karel Gott, Ewa Farna, Noid ,Olga Lounová, Miro Žbirka aj.
Za velký zážitek rovněž považuje hraní se Suzanne Vega a kytaristou Gerry Leonardem (David Bowie) na velkých koncertech v ČR mimo jiné i ČEZ ARENA v Ostravě.


Nedávno se stal celosvětovým firemním hráčem německé značky bicích Drum Craft. Na oficiálních stránkách drumcraft.com je uveden mezi tzv. worldwide artists a je tak po boku takových jmen jako Mike Terrana, Gergo Borlai, Danny Gottlieb ad.
Dále je pak endorserem paliček Balbex.

 

Sestava :

Drum Craft series 8 Acrylic
22 x 20 '' BD
10 x 8 '' TT
12 x 9 " TT
16 x 14 '' FT
18 x 16 '' FT

Snare drums:
14 x 6 ''
12 x 5 ''
10 x 6 ''

 

Činely: PAISTE
24 " Paiste Rude Mega Bell ride
14 " Paiste Rude hi-hat
18 " Paiste signature crash
20 " Paiste signature crash
22 " Paiste traditional china
8 " Paiste dark energy splash
10 " Paiste dark energy splash

 

Blány: Remo

 

Paličky: Balbex Patrik Sas signature

 

Promo video :

 

 

 

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
praha music center muzikus
3dmusic dababum
sonorista drums100
yamaha dream trans
johnnie walker gretsch
paiste gewamusic
pigsticks bici cz
ludwig bicioutlet
british drum keo percussion
Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo