Miloš Dvořáček

Miloš Dvořáček se narodil v Hradci Králové. Pochází z hudební rodiny. Na bubny hraje od dvanácti let. V roce 1999 se stěhuje do Prahy, kde navštěvuje Konzervatoř Jaroslava Ježka a hraje s různými jazzovými formacemi (Peculiar, Petr Zelenka Q, Karel Růžička trio, Roman Pokorný band,a další). Poté hraje jako zakládající člen v seskupení Čikori Ivy Bittové a získává tak zcela nový náhled na hudbu. S Vladimírem Václavkem dále zakládá VRM a současně hraje v Druhé Trávě Roberta Křesťana.

Dále sbírá hudební zkušenosti v multihudebním minibigbandu NUO a freejazzové skupině Limbo, v duu Václavek & Dvořáček, třebíčské skupině FruFru, novém složení -123 minut a naposledy ve znovuseskupené obměněné sestavě Čikori s Ivou Bittovou.

Nyní se věnuje sólovým projektům, studiové práci a workshopům a představením pro školy a v neposlední řadě filmování a střihu. Pro své solové vystoupení používá kromě bicích další nástroje – fujary, kytaru, smyčkovač hlasu, perkusivní nástroje všeho druhu, také plechové hrnce a rendlíky a vše, co je kolem něj a dá se rozeznít, Milošovi hraje v rukách téměř každý přednět a jeho vystoupení jsou požitkem nejen pro uši, ale i pro oči. Spolupracuje s Ondřejem Smeykalem, Petrem Niklem a dalšími. Hostoval v předních českých jazzových a alternativních seskupeních a projektech (Radek Krampl band, Iva Bittová – Čikori, Struny podzimu, Pavel Fajt – Autopilote...) spolupracuje s evropskými hudebníky Migueu Montanaro, Rona Hartner, Ve studiu se podílí na vydání cd a doprovází přední české interprety jako jsou Lenka Dusilová, Radúza, Jana Vébrová, Irena Budweisserová, Wabi Daněk, Pavel Dobeš, Robert Křesťan, Iva Bittová, Vladimír Václavek, Ester Kočičková, atd... Dále doprovází studiové hudební projekty pánů Hapky a Horáčka...

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo