Klauda Kryšpín

Prvním hudebním nástrojem Klaudy byla flétna. Za krátkou dobu ji ale vyměnil za paličky v ruce. Začátkem osmdesátých let kdy slyšel koncert Pražského Výběru se tato skupina a zejména bubeník Jiří Hrubeš stal jeho hudebním vzorem.
V roce 1983 poté co komunistický režim zakázal Pražský Výběr, Klauda se svým bratrem Richardem formují svoji první skupinu Ropotamo. Jeden z koncertů navštěvuje Michael Kocáb a Klaudův talent ho oslovil natolik, že ho zve do studia

kde se natáčí hudba k filmu Hledám dům holubí.

Klauda se tak ve svých 18cti letech stává v r. 1986 bubeníkem znovuzrozeného Pražského Výběru. V letech 1985 až 1988 působil také ve sk. Stromboli. V r. 1988 emigruje do Austrálie. V Melbourne v červnu 1996 učinkuje jako jediný bubeník z východní Evropy na mezinárodním bubenickém festivalu The Ultimate Drummers day po boku D. Famulara, Mike Portnoye, V. Donatiho ad.

Zpět do Čech se Klauda vrací v r. 2003 za účelem znovuobnovení Pražského Výběru, ten se přejmenovává na Pražský Výběr 2 v r. 2006. V r. 2008 absolvoval se sk. Drumwave tour z něhož je i DVD Evening for the advanced a v letech 2009 až 2011 hrál ve skupině Aleše Brichty ABBand. Na jaře 2012 přichází do Motorbandu.

V současnosti Klauda působí ve sk. Pražský Výběr, Motorbandu a organizuje bubenické semináře po celé ČR.

Klaudius Kryšpín je firemním hráčem slavné značky Mapex drums, Anatolian cymbals a Balbex drum sticks.

Média

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo