Miloš Meier

Pochází z Hronova, u města Náchod, ale narodil se 17.6.1984 v Jihlavě. Prvním nástrojem, do kterého začal bušit nebyly kupodivu bubny, ale klavír. Doma jsem sice hrával na kvalitní sadu nerezových hrnců, ale trvalo jetě další čtyři roky než jsem se dostal k opravdovým bubnům. Protože můj otec vede dechový orchestr v místní hudební škole, moje bubenická kariéra začala právě tam.

Tátovi se tak líbily moje polky a valčíky, že mě v dechovce držel do mých šestnácti.:) Mám na toto období hezké vzpomínky, zejména na naše dechovkové zájezdy. Zároveň jsem však hrál i s několika místními rockovými a metalovými kapelami. Ve 13 letech jsem zavítal se skupinou INVASION TO PRIVACY do studia Hacienda Miloše Dodo Doležala, kde jsme natočili dvě dema, později jsem ještě založil skupinu ECLIPSE OF SHADOWS, s kterou jsme hráli co nejrychlešjí metal.:)Skvělým zážitkem pro mě bylo vystoupení na jednom z největších bubenických festivalů na světě – na La Rioja Drumming Festival 2011 ve Španělsku. Zahrál jsem si tam po boku bubeníků jako jsou Ray Luzier z Korn, Chris Adler z Lamb of God, Chris Coleman (Prince), Tommy Aldridge (ex-Ozzy Osbourne, Whitesnake) nebo Brendan Buckley (Shakira).

Hraju také v kapele STROY, se kterou jsme vydali v roce 2011 singl Forcing The Earth.

V 15 letech jsem odešel studovat do Prahy na Státní konzervatoř. Můj hudební vývoj se obohatil o styly jako jazz, fusion, funky a další. Prošel jsem různými skupinami, např. JUDAS PRIEST REVIVAL, DEKLARACE X, nebo MAYDAY. Do již zmíněného studia "Hacienda" jsem se vrátil s death-metalovou legendou TORTHARRY. Natočili jsme CD s názvem White. V té době mi bohužel začaly problémy se šlachami a svaly na rukách, které zpsobila nadměrná zátěž při cvičení na bubny. Následovala tedy nucená zdravotní pauza, která trvala dlouhého půl roku. Po mém uzdravení jsem začal opět hrát s různými kapelami, mimo jiné JESUS OM, jazzové RED SOX TRIO, BON JOVI REVIVAL, PETR POLÁČEK & ILUZE, zpěvačka VICTORIA a další skupiny, ve kterých jsem třeba jen hostoval. Zajímavou zkušeností bylo i půlroční angažmá v kapele první české Superstar ANETY LANGEROVÉ.

V 19 letech se mi podailo úspěně absolvovat konkurz do znovuobnovených B.S.P., s kterými poté následovalo několik úspěných turné. Vyvrcholením bylo natočení DVD Live in Retro Music Hall. Jednalo se o oficiálně poslední koncert B.S.P. z listopadu 2006. Moje spolupráce s členy této kapely pokračuje dodnes, kdy hraju s Kamilem Stihavkou ve skupině LEADERS! a s Michalem Pavlíčkem v jeho triu, s kterým s námi vystupuje často i mnoho zajímavých host. S Kamilem jsem natočil desku "365", s Michalem troj-CD "Srdeční záleitosti". Jedním z mých největích hudebních záitk byl i výroční koncert Michala Pavlíčka v Sazka Areně. O jeho výjimečnosti svědčí platinové prodeje DVD a CD se záznamem koncertu i ocenění v kategorii DVD roku 2006 na hudebních cenách ANDĚL. Má spolupráce s Michalem Pavlíčkem je občas i na jiných projektech, napíklad účinkování v jeho muzikálu DÁMA S KAMÉLIEMI.

V roce 2009 jsem nahrál desku s provokativním názvem "Neser" maskované partě DYMYTRY. Poté jsem se stal jejich členem a odehrál s nimi napíklad i koncert na jednom z největích metalových festival, na německém Wackenu. Na některých koncertech mám v DYMYTRY za sebe náhradu z dvodu mé vytíženosti.

Jsem také bubeníkem seskupení NOID, jeho členy jsou zkuení muzikanti Václav Noid Bárta, Jií Urban ml. a Jaryn Janek. Kapela vzela z názvu RED1ONE, pod kterým jsme necelé dva roky vystupovali.

Vidět mě teď taky mete ve skupině ELEISON. S kytaristou René Ryparem a zpěvákem Michalem Skoepou jsme v roce 2010 zaloili projekt THE FUSE, s kterým jsme natočili stejnojmenné demo. Kromě hraní v kapelách se věnuji i hudebním klinikám a seminám. Společně s baskytaristou Markem Harutiakem máme instrumentální projekt WEIRD EXPERIMENT!?, semináe jsem dělal napíklad i s baskytaristou Jarynem Jankem, či kytaristou Michalem Skoepou. V roce 2010 jsem hrál na bubenickém festivalu "DRUMMERSDAY" v Holandsku, kde jsem vystoupil po boku pedních holandských a belgických bubeník. Netradiční setkání proběhlo také s basistou Reggiem Worthym (ex- Ike&Tina Turner), kdy jsme si společně skvěle zajamovali v rámci jeho workshop v Praze. V současné době poádám své bubenické workshopy DRUMMING SYNDROME.

Bicí souprava:

TAMA Starclassic Maple 22 x 20" BD 10 x 7" TT 12 x 8" TT 14 x 12" FTT 16 x 14" FTT 18 x 16" FTT Snare drums: TAMA 14 x 6,5" 14 x 6 " Valkyrie

Činely: 

MEINL 17" China crash generation X 8/10" Electro stack Generation X 14" Medium Hi-hat- Byzance 16" Medium Crash MB 10 18" China MB20 20" Heavy ride - MB20 8/10" Electro stack Generation X 18" Medium Crash Byzance 12/14" Trash Hat Generation X 18" China - Byzance Brilliant 12" Jingle Filter China

Hardware : TAMA
Blány: Aquarian
Paličky: Balbex

Média

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo