Štěpán Smetáček

Štěpán Smetáček se narodil do hudební rodiny otce jazzmana a matky muzikoložky, jeho děd Dr.Václav Smetáček byl světově proslulý symfonický dirigent.

Š.S. vystudoval Konzervatoř v Praze, obor bicí nástroje pod vedením dnes již legendýrního prof. Miloše Veselého. Od rodinné tradice klasické hudby a jazzu se odklonil již za studií, kdy začal hrát s pražskou heavy-metalovou formací Řetěz.

Po odchodu stěžejních členů na vojnu začíná plejáda jeho krátkých či dlouhodobějších angažmá, podiových, i studiových.

Na některých z těchto projektů se podílel jako autor nebo spoluautor. Některá z těchto alb se stala zlatými či byla oceněna Českou akademií populární hudby. 1992-3 byl vyhlášen anketou Žebřík bubeníkem roku.

Od roku 1995 se věnuje vlastnímu autorskému projektu New Orchestra of Dreams (N.O.D.) v mnoha polohách a podobách, od studiového projektu až k bigbandu bořícímu hranice žánrů.
V roce 2009 zakládá se skladatelem a klávesistou Michalem Nejtkem a kontrabasistou Petrem Tichým avantgardní seskupení NTS.

Kromě něj se v současné době věnuje skupině Wanastowi Vjecy, kam se po delší době vrátil jako stálý člen, hraje s Jankem Ledeckým nebo obnoveným Žentourem, s Lucií revival nebo příležitostně s Krausberry, věnuje se hudební režii, produkci a mixu hudby.

Je firemním hráčem světoznámé značky činelů Zildjian.

web

Média

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo