LUKÁŠ "DOXA" DOKSANSKÝ

Doxa o sobě: Narodil jsem se v roce 1973 v Praze. K muzice jsem měl blízko, protože táta hrál v kapele na klávesy. O víkendech jsme s ním jezdívali na zkoušky, kde se povalovaly úplně stařičký Amati. Byl to model, kterej ještě neměl ani lemovaný ráfky. To mi tenkrát samozřejmě vůbec nevadilo :-) naopak, byl to nástroj, kterej mě zajímal ze všeho nejvíc.

První buben jsem měl doma asi když mi byly 4 roky. Jak jsem stárnul, rozrůstala se i moje souprava.

Jak byly narozeniny nebo svátek, něco přibylo :-). První pořádný bubny jsem si nakonec postavil sám (kropusy). Kování a mechanika byla Amati a rampu mi vyrobil kamarád M. Kutil. To bylo ale o hodně později. 

 

V deseti jsem odehrál první koncert s tátovou kapelou Libý Květoň jako záskok za tehdejšího nemocnýho bubeníka. V tý době mě naši přihlásili do lidušky. Chodil jsem tenkrát k Mirkovi Kymplovi (např. D. Koller, M. Vajgl), ale moc jsem v tý době nechápal, proč mam cvičit Tuzara a rytmickou stupnici. Vždycky si říkám, proč smysl těhle cvičení dochází až v pozdějším věku? :-)) 

 

Ve 14-ti jsem už hrál s tátou nastálo. K tomu jsem udělal talentovky na státní Konzervatoř. První dva roky jsem chodil k V. Vlasákovi (tehdy tympánista z FOK) a na melodiku (xylofon, vibrafon) k O. Šatavovi. Další 2 roky k V. Mazáčkovi (tympánista z Český filharmonie). Byl to fajn chlap, ale výuka měla se soupravu pramálo společnýho. V tý době jsem si uvědomil, že je potřeba se začít věnovat soupravě více než čemukoliv jinýmu a na poslední dva roky jsem přestoupil k M. Veselému. Bohužel ani v tý době jsem nevěnoval cvičení tolik času, kolik bych měl. 

 

V 17-ti mi pomalu docházelo, že je potřeba se postavit na vlastní nohy a opuštím tátovu kapelu, která se v té době již mění na Rowdies a tak jsem nastoupil do kapely I.Sekyry Drakar (1990-1992). Asi po roce jsem se poznal se svojí budoucí ženou a s její segrou zakládáme skupinu Bestie (1991-1993). V roce 1992 se opět vracím naskok do Rowdies. Poté přichází nabídka do Vitacitu (1992-1993), kde jsem se seznámil s Petrem Kocourem a od roku 1993 pak hraju v jeho kapele Guns (1993-1994).

 

Nejintenzivnější cvičební období nastalo v době kdy jsem nastoupil do skupiny King size (1993-1996). Tam jsem pod vedením R.Scheuflera pochopil, co je to "doba", že notovej zápis se dá hrát trochu jinak, resp. že noty jsou na trošku jinym místě, než tam kde jsou v zápisu vidět. Zkráceně řečeno se tomu říká feeling :-) Nikdy nezapomenu na jeho hlášku: "Všichni se diví, jak to ty lidi venku dělaj, že hrajou takhle dobře. Co by dělali, prostě sedí doma na prdeli a cvičí!" V tomhle období jsem pravidelně cvičil až 6 hodin denně a k tomu jsme i hodně zkoušeli spolu. Když už jsem nemohl a chtěl jsem se zvednout ze židle, on řekl: "Tak a znova! 3, 4!" Myslím, že zasvěcení ví :-) Zároveň s King size jsem působil v kapele Merlin (1994-1995).

 

Po odchodu s King size, jsem hrál v kapelách Zaba (1996-2002, téměř rodinný podnik:-), Kashmir 9:41 (1996-2005) a Jazz Efterrätt (1998-2006). V roce 2001 dostávám nabídku od P. Rajcherta do skupiny Inter (2001-2004). Udělal jsem přesný opak než jsem vždycky říkal: "Tyhle nabídky jsou od toho, aby se odmítaly" Nebylo ale čeho litovat, potkal jsem výborný muzikanty a kapela byla výborná parta. V roce 2002 opuštím Zabu díky velké pracovní vytíženosti a z už nezvládání situací typu: "Měli ste hrát za litr? Tak tady máte 500 a jeďte domu".

 

V roce 2004 přichází díky R. Lomtadzemu nabídka do Arakainu, a já musím postupně díky "už nestíhání ničeho" ukončit činnost v ostatních kapelách. V současné době hraju jen ve skupině Arakain.

 

Mimokapelové činnosti (související s hudbou :-) 

V letech 1997-2002 jsem jezdil pravidelně vyučovat na Rockové kurzy

Od r. 1999 vyučuji na Konzervatoři J.Ježka v Praze - zprvu obligátní bicí dirigentsko-skladatelského oddělení a od roku 2004 hlavní obory.

 

2006 -> firemní hráč Gretsch, firemní hráč Gibraltar (do 2012)
2007 -> firemní hráč Regal Tip (do 2010), firemní hráč Zildjian
2010 -> firemní hráč Balbex
2011 -> firemní hráč Beyerdynamic
2013 -> firemní hráč Tama
2014 -> firemní hráč Aquarian

 

Pozn.: roky v závorkách nejsou doby existence kapel, nýbrž doba mého učinkování v nich :-)

 

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo