MIKE TERRANA (USA)

Mike Terrana začínal jako bubeník samouk. Nejdříve se naučil hrát hard rock, metal a fusion. Jeho první profesionální prací byla v roce 1984 spolupráce s kapelou Hanover Fist z Toronta. Poté cestoval a nahrával s různými interprety, hrál různé styly a vystupoval hlavně na západě státu New York. V letech 1987 až 1997 žil v Los Angeles, kde spolupracoval s kapelami a hudebníky jako Yngwie

Malmsteen, Tony Macalpine, Steve Lukather (Toto), Kuni a Beau Nasty.

V roce 1997 se Terrana přestěhoval do Evropy, nejdříve na šest měsíců do Nizozemska a poté do Německa, v současné době žije převážně v Itálii. Spolupracoval např. s Gamma Ray, Rage, Axelem Rudim Pellem, Rolandem Grapowem (ex-kytarista skupiny Helloween) či se Savage Circus.

V současnosti nahrává a cestuje se členy skupiny Masterplan a s Tarjou Turunen. Dále se věnuje svému sólovému projektu Sinfonica, který je spojením klasické hudby s bubnováním. Mezi Mikovy oblíbené klasické interprety patří Beethoven a Chopin, ale prozatím nenalezl vhodný způsob, jak jejich skladby vhodně upravit pro projekt Sinfonica. Mike se často věnuje také drumm klinikám (exhibiční a propagační show). Mike patří mezi sponzorované bubeníky firmou PAISTE a Drum Craft.

Terrana také fanouškem Franka Sinatry několik jeho písní dokonce hrál živě na turné s Kikem Loureirem. Pro jeho zvučný hlas a přirozenou anglickou výslovnost účinkoval Terrana v německých kapelách Rage a Haggard jako uvaděč.

Rekordman
Dne 16. 7. 2010 se stal ve Vizovicích na festivalu Masters of Rock držitelem světového rekordu, dokázal odbubnovat 3 koncertní sety a poté ještě předvedl neuvěřitelné, půlhodinové sólo. Konečný čas rekordu je 3 hodiny 41 minut čistého času. Zahrál s kapelou K2, Axel Rudi Pell a finskou Tarjou. Poté předvedl již avizované sólo.

 

Média

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
3dmusic dababum
sonorista drums100
johnnie walker gewamusic
bici cz ludwig
bicioutlet british drum

Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2
aisen  

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo