Matěj Lienert

Začal jsem hrát 9 letech v autorské kapele Nevím. S klukama jsme jako tehdy nejmladší rocková kapela prožívali sen každého rockera. Obráželi jsme festivaly Noc plná hvězd, Tatrafest, Vysmáté léto v Kadani, turné Pink Panther Fest s Kabáty, Krucipüskem, Support Lesbiens, Škworem či Dogou. Spolupracovali jsme s velikány jako je Yarda Helešic, Petr Janda, Milan Cimfe. Proběhlo i několik televizních přenosů, vydali jsme spoustu autorských desek a pořádali natřískané vlastní Vánoční koncerty.

• Po pár letech bubnování jako samouk jsem se přihlásil ke studiu na SZUŠ Musicale, kde si mě vzal pod křídla Radek Šlachta. Po absolvování Musicale pro mě studium bicích bylo, je a bude ve formě (nejen bubenických) konzultací a online lekcí (posílám obrovské díky do Drumeo).

• Po asi 15 letech hraní s Nevím jsem se přidal i k rock’n’rollové partě AC/CZ. Jak mnozí tuší, jde o revival (či tribute, chcete-li) AC/DC, se kterým jsme obráželi festivaly nejen po České republice, ale taky v zahraničí. V rámci tributového hraní jsem dostal možnost zahrát si i s bohumínsko-opavskými Red Hot Chillies. Kontrast těchto dvou rozdílných pojetí muziky byl pro mě neskutečný a moc jsem si ho užíval. Zvlášť, když jsem občas hrál na jedné akci v obou kapelách :D

• Za jeden z nejunikátnějších projektů bych označil seskupení Barock. Spojení bicí soupravy, elektrické kytary a klasického komorního orchestru složeného z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Brněnské Filharmonie je opravdu jedinečné. Mám tak možnost v tomto souboru zahrát si nejznámější barokní skladby od Vivaldiho, Bacha nebo Jenkinse, zároveň však zabrousíme také k peckám od Queen, Europe nebo Guns’n’roses. Barock také spojil síly s operní sopranistkou Evou Urbanovou. Skladby z její desky Druhá Tvář rozšířily náš repertoár o hity od Vangelis, Nightwish, Nazareth či pěveckých legend Andrei Bocelliho, Il divo a dalších.

• Od roku 2018 tvořím základ (basáci prominou) rytmické sekce Čechomoru. Hudební rozličnost a přesah této formace je ohromující. Často pro mě jako bubeníka, v této kapele i jako perkusistu, představuje určitou výzvu. S klukama rádi experimentujeme jak se samotnými nástroji, tak s obsazením. Jsou tedy koncerty, kdy sedím na cajonu a doprovázím kapelu na hybridní akustickou soupravu. Jindy zase koukám na dirigenta orchestru, který nás doprovází na Proměnách, a druhý týden mám vedle sebe cimbál spolu s kontrabasem a celou další kapelou vedle Čechomoru na jednom pódiu. Každá z těchto změn otvírá jiné způsoby přístupu ke hře, a to mě neskutečně baví.

Partneři festivalu

sonor dixon
zildjian balbex
meinl90 tama
mapex2 istanbul logo
praha music center muzikus
3dmusic dababum
sonorista drums100
yamaha dream trans
johnnie walker gretsch
paiste gewamusic
pigsticks bici cz
ludwig bicioutlet
british drum keo percussion
Jaroslav
Heikenwälder

trx logo2

  • mklub logo 2021cerna

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo