Štěpán Smetáček

Štěpán Smetáček se narodil do hudební rodiny otce jazzmana a matky muzikoložky, jeho děd Dr.Václav Smetáček byl světově proslulý symfonický dirigent.

Š.S. vystudoval Konzervatoř v Praze, obor bicí nástroje pod vedením dnes již legendýrního prof. Miloše Veselého. Od rodinné tradice klasické hudby a jazzu se odklonil již za studií, kdy začal hrát s pražskou heavy-metalovou formací Řetěz.

Po odchodu stěžejních členů na vojnu začíná plejáda jeho krátkých či dlouhodobějších angažmá, podiových, i studiových.

Na některých z těchto projektů se podílel jako autor nebo spoluautor. Některá z těchto alb se stala zlatými či byla oceněna Českou akademií populární hudby. 1992-3 byl vyhlášen anketou Žebřík bubeníkem roku.

Od roku 1995 se věnuje vlastnímu autorskému projektu New Orchestra of Dreams (N.O.D.) v mnoha polohách a podobách, od studiového projektu až k bigbandu bořícímu hranice žánrů.
V roce 2009 zakládá se skladatelem a klávesistou Michalem Nejtkem a kontrabasistou Petrem Tichým avantgardní seskupení NTS.

Kromě něj se v současné době věnuje skupině Wanastowi Vjecy, kam se po delší době vrátil jako stálý člen, hraje s Jankem Ledeckým nebo obnoveným Žentourem, s Lucií revival nebo příležitostně s Krausberry, věnuje se hudební režii, produkci a mixu hudby.

Je firemním hráčem světoznámé značky činelů Zildjian.

web

Média


  • mklub typo lg

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo