MIKE TERRANA (USA)

Mike Terrana začínal jako bubeník samouk. Nejdříve se naučil hrát hard rock, metal a fusion. Jeho první profesionální prací byla v roce 1984 spolupráce s kapelou Hanover Fist z Toronta. Poté cestoval a nahrával s různými interprety, hrál různé styly a vystupoval hlavně na západě státu New York. V letech 1987 až 1997 žil v Los Angeles, kde spolupracoval s kapelami a hudebníky jako Yngwie

Malmsteen, Tony Macalpine, Steve Lukather (Toto), Kuni a Beau Nasty.

V roce 1997 se Terrana přestěhoval do Evropy, nejdříve na šest měsíců do Nizozemska a poté do Německa, v současné době žije převážně v Itálii. Spolupracoval např. s Gamma Ray, Rage, Axelem Rudim Pellem, Rolandem Grapowem (ex-kytarista skupiny Helloween) či se Savage Circus.

V současnosti nahrává a cestuje se členy skupiny Masterplan a s Tarjou Turunen. Dále se věnuje svému sólovému projektu Sinfonica, který je spojením klasické hudby s bubnováním. Mezi Mikovy oblíbené klasické interprety patří Beethoven a Chopin, ale prozatím nenalezl vhodný způsob, jak jejich skladby vhodně upravit pro projekt Sinfonica. Mike se často věnuje také drumm klinikám (exhibiční a propagační show). Mike patří mezi sponzorované bubeníky firmou PAISTE a Drum Craft.

Terrana také fanouškem Franka Sinatry několik jeho písní dokonce hrál živě na turné s Kikem Loureirem. Pro jeho zvučný hlas a přirozenou anglickou výslovnost účinkoval Terrana v německých kapelách Rage a Haggard jako uvaděč.

Rekordman
Dne 16. 7. 2010 se stal ve Vizovicích na festivalu Masters of Rock držitelem světového rekordu, dokázal odbubnovat 3 koncertní sety a poté ještě předvedl neuvěřitelné, půlhodinové sólo. Konečný čas rekordu je 3 hodiny 41 minut čistého času. Zahrál s kapelou K2, Axel Rudi Pell a finskou Tarjou. Poté předvedl již avizované sólo.

 

Média


  • mklub typo lg

 

muzikus

beat

rockapop web

slusnej kanal

  • vysoke myto
  • pk logo